Κυριακή, 16 Οκτωβρίου 2016

Δίβρη - Αίαντας Λαμίας 2-1 με ανατροπή (80 φωτο)

Στο πλαίσιο του β΄ ομίλου της Β΄ Κατηγορίας Φθιώτιδας για την 5η αγωνιστική η Δίβρη με ανατροπή κέρδισε εντός έδρας στο γήπεδο των Γαλανέικων τον αξιόμαχο Αίαντα με σκορ 2-1.
Στο 9΄ έγινε το 0-1 για τον Αίαντα με πλασέ του Στριφτάρα σε τετ α τετ του με τον τερματοφύλακα της Δίβρης.

Στο 21΄ η Δίνρη έφτασε πολύ κοντά να ισοφαρίσει όταν στο σουτ του Τσαντήλα η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά η κεφαλιά του Τσότζωρα απομακρύνθηκε πάνω στη γραμμή από τους αμυντικούς του Αίαντα.
Στο αμέσως επόμενο λεπτό στο 22΄ ο Θεοδωράκης βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Αίαντα και με πλασέ έκανε το 1-1 για τους γηπεδούχους.
Με τη λήξη του πρώτο ημιχρόνου η Δίβρη έμεινε με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Μαντζαρης.
Στο 82΄ έγινε η ολική ανατροπή στο παιχνίδι καθώς μετά από εκτέλεση κόρνερ και σύγχυση μέσα στην περιοχή του Αίαντα ο Τζάθας έπιασε το δυνατό σουτ κάνοντας το 2-1.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Καραγιάννης με βοηθούς τους Παραστρατίδη και Δόδογλου
Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:
ΔΙΒΡΗ: Καλόγηρος, Μάτζαρης, Τσαντήλας, Γουργιώτης, Μπλέτσας (50΄ Τζάθας), Κατόπης, Τσότζωρας Α., Ζουμπόπουλος Δ., Θεοδωράκος (89΄ Τσότζωρας Γ.), Σάπιος (91΄ Μαρτάρας), Ζουμπόπουλος Χ.
ΑΙΑΝΤΑΣ ΛΑΜΙΑΣ: Βαρούτης, Ράπτης (53΄ Χαϊδής), Κάντζαρης, Δαρματάς, Μητσόπουλος, Χριστόπουλος, Στριφτάρας, Νερολής Δ., Θωμάς (46΄ Χριστόπουλος Η.), Καραγεώργος, Νερολής Κ. (82΄ Αλεξανδρής)